Дома Фудбал Останато Легендите на Реал Мадрид подобри од Барселона во дуелот во Тел Авив 🎥

Легендите на Реал Мадрид подобри од Барселона во дуелот во Тел Авив 🎥

Легедите на Барселона и Реал Мадрид вчера одиграа пријателски натпревар во Тел Авив со публика на трибините.

На крајот победија „кралевите“ со 3:2. Големо внимание привлече Роналдињо со неговите препознатливи потези.

Беше вистинско уживање да се гледаат такви легенди повторно на теренот, а некои од нив покажаа дека се уште имаат магија во своите нозе.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Aгуеро по трансферот во Барселона си купи ново „Ферари“ 📸

Искусниот аргентински напаѓач Серхио Агуеро стана нов член на Барселона и веднаш реши да с…