Дома Македонски спорт Мак фудбал Легендата на Ѓорче и на 40 години ќе игра фудбал!

Легендата на Ѓорче и на 40 години ќе игра фудбал!

Maкедонија Ѓорче Петров објави дека двајцата најискусни фудбалери во нивните редови Боби Божиновски и Мартин Ковачев ги продолжуваат договорите за уште една година.

Боби Божиновски е вистинска легенда на Ѓорче и пример за професионалец. Воедно тој е и најстариот фудбалер во македонското првенство. Овој договор значи дека Божиновски и на 40 години ќе игра за „лавовите“.

Ковачев пак Ѓорче дојде оваа сезона и брзо се вклопи во екипата и во раковводството беа задоволни од тоа што го прикажа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Силекс против Карабах во првото коло од квалификациите за ЛШ

На денешната ждрепка во Нион беше решено дека македонскиот вицешампион Силекс ќе се соочи …