Дома Топ вести Легендата жестоко „удри“ по Винисиус поради солзите на Бразилецот: Не биди п*дер!

Легендата жестоко „удри“ по Винисиус поради солзите на Бразилецот: Не биди п*дер!

Бразилецот Винисиус Жуниор се соочува со проблеми со расизмот во Шпанија поради тоа и се расплака на последната прес-конференција.

Винисиус зборуваше дека му е тешко и поради тоа на моменти дури размислувал и да го напушти фудбалот.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Тажно е тоа што се случува секој ден., Не е ова проблем само во Шпанија, туку и во целиот свет. Проблеми имал и мојот татко, јас одлучив да се борам. Сепак, се помалку имам желба да играм фудбал.

Сакам да имам статус како на другите, размислував и да заминам, но тогаш расистите ќе го добијат тоа што го сакаат. Ќе се борам до крајот затоа што знам дека имам поддршка“, изјави бразилскиот фудбалер.

Сега реакција на оваа изјава на Винисиус имаше легендарниот голман на Парагвај, Хозе Луис Чилаверт кој го критикуваше.

„Кога треба да се навредуваат и напаѓаат противниците тој е прв. Винисиус, не биде п*дер фудбалот е за мажи“, искоментира Чилаверт.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

ПСЖ и Дортмунд се први полуфиналисти во ЛШ

Пари Сент Жермен и Борусија Дортмунд обезбедија полуфинале откако вечерва беа подобри од Б…