Дома Фудбал Англија Легендата го кажа своето: Сколс ги избра најдобрите 11 играчи на Манчестер јунајтед!

Легендата го кажа своето: Сколс ги избра најдобрите 11 играчи на Манчестер јунајтед!

0

Пол Сколс по завршувањето на кариерата често го критикуваше Манчестер јунајтед и им даваше совети што да прават.

Ако некој може да се пофали со одлична кариера, тогаш еден од нив е Пол Сколс, поранешниот играч на Манчестер јунајтед, кој цел живот го посвети на клубот и имаше 718 настапи за „црвените ѓаволи“.

Сколс реши да го избере најдобриот тим на Јунајтед во историјата, а немаше многу дилеми за тоа.

Поранешната ѕвезда на Јунајтед на голот го стави Питер Шмајхел, пред Едвин Ван дер Сар. Во одбраната се Гери Невил, Јап Стам, Рио Фердинанд и Денис Ирвин, а место немаше за Немања Видиќ и Патрис Евра. Во средината на тернеот се Дејвид Бекам, Рој Кин и Рајан Гигс, додека напред се Вејн Руни, Кристијано Роналдо и Руд Ван Нистелрој.


Следете го Sportski.mk и на


Инаку, Сколс со „црвените ѓаволи“ има освоено 11 титули во Премиерлигата, два трофеи во ФА Купот, како и два во Лигата на шампиони.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Емери го „закова“ на клупата, а тој си замина со 10 милиони евра – сега ќе има прилика за одмазда!

Aрсенал во Лигата на Европа ќе игра против Рен, а во центарот на вниманието ќе бидат две л…