Дома Останати Кошарка Легендарен тајм-аут: Ги повика играчите и не им кажа ништо 🎥

Легендарен тајм-аут: Ги повика играчите и не им кажа ништо 🎥

Tренерот на Барселона, Шарунас Јасикевичиус во вчерашниот натпревар против Валенсија направи интересен потег.

Неговиот тим не играше на нивото на кое легендарниот Литванец сакаше. Валенсија на крајот и го доби дуелот со Каталонците со 100:90.

Шарас во текот на мечот повика тајм-аут, но на играчите не им кажа апсолутно ништо. Се тргна на страна и ги остави да се договораат сами. Веројатно веќе немал што да им каже и беше лут на играчите затоа што не ги спроведуваа неговите планови на паркетот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Каква трансформација: Харден преку ноќ остана без стомак

Џејмс Харден имаше историско деби во дресот на Бруклин Нетс со трипл-дабл учинок во победа…