Дома Трансфер зона Левандовски сака да го напушти Баерн

Левандовски сака да го напушти Баерн

Германските медиуми пренесуваат дека Роберт Левандовски следното лето ќе го напушти Баерн и кариерата ќе ја продолжи во друг европски гигант.

Полскиот голгетер минатата сезона го собори рекордот на Герт Милер и постигна 41 гол во Бундеслигата, но наводно сака нов предизвик во кариерата.

„Размисливам за сите опции. Се чуствувам добро во Баерн и го сакам овој град. Ова е прекрасен клуб, но сепак јас сакам да запознаам нови јазици и култури“, изјави неодамна Левандовски.

Полјакот има договор со Баерн Минхен до јуни 2023 година, но следното лето ќе побара од клубот да му биде дозволен трансфер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Позната најголемата трансфер желба на Алегри

Тренерот на Јувентус, Макс Алегри сака да го засили средниот ред во зимскиот преоден рок. …