Дома Фудбал Германија Левандовски решил да го напушти Баерн уште минатата година

Левандовски решил да го напушти Баерн уште минатата година

Ѕвездата на Баерн Минхен, Роберт Левандовски донел одлука да го напушти клубот уште минатото лето, пренесува германски „Билд“.

Тогаш се појавија првите шпекулации дека баварскиот гигант сака да го донесе Ерлинг Халанд од Борусија Дортмунд.

„Ако шефот се обидува да ти најде замена, тогаш е подобро да си заминеш“, изјави Левандовски пред пријателите пренесува „Билд“.

Менаџерот на голгетерот, Пини Захави неодамна изјави дека иднината на Левандовски повеќе не е поврзана со Баерн Минхен.

Тој одби да го продолжи договорот со Баерн Минхен и веќе има договор со Барселона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Бразилски новинар го критикуваше Жесус: Португеса е поголем клуб од Арсенал!

Бразилскиот напаѓач Габриел Жесус пред неколку дена официјално беше претставен како ново з…