Дома Фудбал Останато Левандовски и друштвото на неславен начин испишаа историја во Лигата на Нации

Левандовски и друштвото на неславен начин испишаа историја во Лигата на Нации

0

Репрезентација на Полска вчера во загуби од Италија со 1:0 со голот на Бриги во втората минута од судиското продолжение.

Благодарение на новото губење на бодови, Полска на неславен начин влезе во Лигата на Нации станувајќи првата репрезентација која испаднала во пониска лига.

Полјаците се сместени во групата А од лигата со најдобро рангирани селекции, но се покажа дека не можат на вистински начин да се спротистават на Италија и Португалија.

После три одиграни натпревари, Послка е последна во групата со само еден освоен бод и повеќе нема ниту теоретски шанси да обезбеди опстанок помеѓу елитните репрезентации.


Следете го Sportski.mk и на


Тоа значи дека доживеаа елиминација како последнопласирани во својата група и во наредното издание на Лигата на Нации ќе настапуваат во лигата Б.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Олимпијакос му приреди шок на Милан во Пиреа – го елиминираше уште во групната фаза од ЛЕ! (ВИДЕО)

Вечерва беа одиграни и последните натпревари од групната фаза во Лигата на Европа. Најголе…