Дома Останати Кошарка НБА Леброн: Јас сум најдобриот кој ја играл оваа игра

Леброн: Јас сум најдобриот кој ја играл оваа игра


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Леброн го сруши рекордот на Карим Абдул Џаба и од изминатата вечер е најдобриот стрелец во историјата на НБА.

По натпреварот Шекил O’Нил го праша Џејмс дали самиот себе се смета за најголем на сите времиња.

„Ќе оставам другите да одлучуваат и да разговараат на таа тема. Лично би се избрал себе пред било кој што ја играл оваа игра. Знам што донесов и што носам секоја вечер на теренот. Секогаш чувствувам дека сум најдобриот кој ја играл оваа игра, но има многу големи играчи. Среќен сум што бев дел од целото ова патување“, заврши Џејмс.

Кога го собори рекордот кон крајот на третата четвртина, натпреварот беше прекинат, а Абдуал-Џабар чиј рекорд го сруши симболично му ја предаде топката.

„Кариерата на Леброн е кариера на чеовек кој доминираше во ова аиграч И трае скоро 20 години. Мора да му се одаде признание поради начинот на кој ја играше оваа игра и колку долго трае и доминира. Тој ја има таа есенција која не е можно да се дефинира и која се вика лидерство“, изјави Абдул-Џабар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Инзаги: Во време на ВАР срамота да се изгуби дерби на ваков начин

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Слично како и во „Ел Класико…