Дома Останати Кошарка НБА Леброн наредната сезона ќе настапува со друг број

Леброн наредната сезона ќе настапува со друг број

Ѕвездата на ЛА Лејкерси, Леброн Џејмс најави дека следната сезона ќе го промени бројот на дресот.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Леброн повеќе нема да го носи дресот со број 23 со кој настапуваше и во Кливленд, туку ќе се врати на „6-ката“. Со овој број Леброн играше во дресот на Мајами, тим со кој освои две шампионски титули.

Се најавуваше дека Ентони Дејвис сака да ја зема „23-ката“, но тоа нема да се случи и следната сезона тој ќе игра со дресот со број три.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Дебакл за Голден Стејт: Њу Орлеанс ги победи со 45 разлика

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Голден Стејт дож…