Дома Видео Ла Лига ја издвои одличната одбрана на Димитриевски против Еспањол 🎥

Ла Лига ја издвои одличната одбрана на Димитриевски против Еспањол 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Maкедонскиот голман Столе Димитриевски продолжува со одличните стапи во дресот на Рајо Ваљекано.

Во вчерашниот натпревар против Еспањол македонскиот голман уште еднаш ја сочува мрежата и после второто коло е без примен гол. Претходно беше фантастичен во првото коло против Барселона во кое Рајо одигра 0:0.

Со Еспањол Димитриевски имаше помалку работа и таа што ја имаше одлично ја заврши. Во 65. минута тој запиша одлична интервенција кога добро го проследи ударот на противничкиот играч. Оваа одбрана на Димитриевски беше издвоена и од Ла Лига.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Реал го губи здивот, шокантен пораз од Мајорка🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Реал Мадрид доживеа …