Дома Видео Ла Лига во едно видео ги смести мајсториите на Барди и Меси 🎥

Ла Лига во едно видео ги смести мајсториите на Барди и Меси 🎥

Eнис Барди веќе подолго време важи за еден од најголемите мајстори на слободни удари во шпанската Ла Лига, а тоа од Шпанија го потврдија со објавата на вчерашното видео.

Ла Лига на социјалните мрежи објави видео со голови од слободни удари во кое имаше само двајца актери и тоа нашиот Енис Барди и волшебникот Лео Меси.

Уживајте во нивните мајстории:

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Подзаборавениот Џердан Шаќири се врати со маестрален погодок 🎥

Ливерпул моментално игра во гости кај нисколигашот Линколн во натпревар од 1. коло од англ…