Дома Останати Кошарка ЛА Лејкерс на чекор од финале!

ЛА Лејкерс на чекор од финале!

ЛА Лејкерс се на чекор од финале во НБА лигата откако стигнаа до третата победа во фидналната серија против Денвер со резултат 114:108.

Леброн Џејмс и друштво уште во првата четвртина стигнаа до двоцифрена предност која ја одржуваа се до почетокот на последната. Тогаш Денвер стигнаа на -1 (86:85).

До крајот на натпреварот главно се играше кош за кош, но Лејкерси сепак беа подобри во клучните моменти и стигнаа на победа до финале.

На паркетот повторно најдобар беше Дејвис со 34 поени, а Џејмс имаше скор од 26 поени и девет асистенции. Кај Денвер со 34 поени најефикасен беше Мари, додека Јокиќ запиша 16 поени.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Стравични слики од Емирати: Луиз и Хименез се судрија, Мексиканецот на носилки го напушти теренот

Во тек е натпреварот помеѓу Арсенал и Волвс. На почетокот од натпреварот беа видени ужасни…