Дома Топ вести Лапорта открива: Одбивме 200 милиони за Ламал

Лапорта открива: Одбивме 200 милиони за Ламал

Барселона од година во година потврдува дека ја има една од најдобрите младински академии на светот, од каде секоја сезона излегуваат нови таленти.

Оваа сезона посебно се истакна Јаник Ламал, кој веќе си го загарантира своето место во првиот тим, а со своите настапи се етаблираше во еден од најголемите таленти во светот.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Претседателот на Барселона, објави дека ја одбиле понудата од 200 милиони евра за 16-годишниот Јамал.

„Нашиот одговор за Јамал е не. Сите негови и наши амбиции се поврзани со Барселона. Иако медиумите пишуваат дека сме во лоша финансиска состојба, немаме притисок да продаваме играчи. Ние сме во фаза на финансиска стабилизација и ја гледаме светлината на крајот од тунелот. Повеќе нема да купуваме суперѕвезди, туку само играчи кои можат да се вклопат во нашиот стил на игра“, изјави Лапорта.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

ПСЖ и Дортмунд се први полуфиналисти во ЛШ

Пари Сент Жермен и Борусија Дортмунд обезбедија полуфинале откако вечерва беа подобри од Б…