Дома Трансфер зона Лапорта го избра своето најголемо засилување за Барселона

Лапорта го избра своето најголемо засилување за Барселона

Во секој клуб ветувањата за трансфери се составен дел од претседателската кампања.

На крајот од неделата Барселона би требало да добие нов претседател, а еден од кандидатите е Хуан Лапорта.

Во случај да победи Лапорта веќе даде големо ветување, на Камп Ноу ќе го донесе Серхио Агуеро.

После заминувањето на Суарез и извесното заминување на Лео Меси, на Барселона и е потребен врвен стрелец, а Лапорта сите карти ги фрли на Агуеро.

Инаку, договорот на Агуеро со Манчестер Сити истекува на крајот од сезоната па неговиот трансфер во Барселона се чини реален.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ќе биде интересно во Дортмунд: Белингам со убав гол брзо ја анулира предноста на Сити! 🎥

Борусија Дортмунд преку младиот Белингам брзо ја анулира предноста на Манчестер Сити. Бели…