Дома Фудбал Англија Лампард и Варди најдобри во Премиерлигата минатиот месец!

Лампард и Варди најдобри во Премиерлигата минатиот месец!

Менаџерот на Челзи, Френк Лампард беше избран за најдобар тренер во Премиер лигата за месец октомври.

Лампард ова признание го доби откако неговиот тим минатиот месец оствари три победи и тоа против Саутемптон, Њукасл и Барнли. Ова за него е прва ваква наградата во професионалната тренерска кариера.

Лампард во трката го победи Јирген Клоп, кој ја доби наградата за првите два месеци од оваа сезона.

Напаѓачот на Лестер, Џејми Варди пак ја доби наградата за најдобар играч во Премиер лигата во месец октомври, откако постигна четири гола на три меча.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Симеоне: Ако Реал добива повеќе пенали, тоа е затоа што повеќе напаѓа

Последните неколку денови во Шпанија повторно се разгоре “војната“ помеѓу Реал Мадрид и Ба…