Дома Фудбал Англија Лаказет толку верува во Обамејанг што предвреме почна да го слави голот (ВИДЕО)

Лаказет толку верува во Обамејанг што предвреме почна да го слави голот (ВИДЕО)

Фудбалерите на Арсенал вчера одиграа нерешено на домашен терен против Лестер, а конечниот резултат беше 1:1.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Поведоа „топџиите“ кон средината на првото полувреме, а голот после асистенцијата од Саке го постигна Обамејанг. Интересно во таа ситуацијата е што Лаказет почна да слави уште пред топката да дојде до Обамејанг.

Очигледно францускиот напаѓач веруваше во неговиот тимски колега и капитен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Меси го „брка“ рекордот на Матеус

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Вечерва Аргентин…