Дома Македонски спорт Лазаров ќе тестира млади сили со Србија: Објавен поширокиот список за двата пријателски натпревари

Лазаров ќе тестира млади сили со Србија: Објавен поширокиот список за двата пријателски натпревари

Ракометната репрезентација на Македонија закажа два пријателски натпревари против Србија во Ниш.

Денес селекторот Кирил Лазаров го објави поширокиот список за овие два дуели. На списокот не се најдоа искусните репрезентативци и има многу дебитанти, млади таленти и играчи од домашното првенство.

Пријателските дуели со Србија се закажани за 19 и 20. мај.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Алиоски со емотивна порака се збогува од Лидс🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски денес преку видео порака се збогува со навивачи…