Дома Македонски спорт Лазаров по поразот од Фарски Острови: Не губиме надеж и ќе веруваме до крај!

Лазаров по поразот од Фарски Острови: Не губиме надеж и ќе веруваме до крај!

Ракометната репрезентација на Македонија вчера претрпе убедлив пораз од Фарски Острови (34:27) во првиот натпревар од баражот за Светското првенство.

Таа разлика Македонија треба да ја надополни за да игра на следното Светско првенство, реваншот се игра в недела во Скопје.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


„Фарски Острови беа подобар противник и заслужено победија. Ни правеа многу проблеми, бевме приморани да играме „седум на шест“ многу време, а не сакавме така. Нивниот напад, технички беше скоро перфектен, иао бевме спремни.

Не губиме надеж и ќе веруваме до крај. Имаме неколку дена да се консолидираме и да се обидеме да ја анулираме негативата од седум гола. Ќе ни треба и голема поддршка од публиката, како никогаш досега“, изјави Лазаров.

Реваншот помеѓу Македонија и Фарски Острови се игра в недела од 20:00 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Страшни сцени на ЕП: Докторите го спасуваа животот на унгарски репрезентативец 🎥

Во 68. минута од натпреварот помеѓу Шкотска и Унгарија видовме страшна сцена во која настр…