Дома Македонски спорт Мак ракомет Лазаров го скрати списокот за ЕХФ шампионатот

Лазаров го скрати списокот за ЕХФ шампионатот

Селекторот Кирил Лазаров го скрати списокот на ракометари за ЕХФ шампионатот во Скопје.

На првичниот список беа 39 ракометари сега тој е скратен на 23, има и шест резерви ако некој откажи. Подготовките стартуваат од 5. јули.

На ЕХФ шампионатот ќе настапиме со Полска и Грција во групата „А“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Штип по пет години повторно има женска екипа во ракометната елита на Македонија!

Штипскиот женски ракомет тивко и ненаметливо повторно ќе ги заплиснува елитните прволигашк…