Дома Македонски спорт Мак ракомет Лазаров го објави скратениот список – 18 ракометари од домашното првенство

Лазаров го објави скратениот список – 18 ракометари од домашното првенство

Селекторот на машката репрезентација на Македонија Кире Лазаров го објави скратениот список од 21 ракометар на кои ќе смета пред стартот на ЕП 2024.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓На списокот на Лазаров 18 ракометари се од домашното првенство.

Сениорската машка репрезентација на Македонија е дел од група 1 заедно со репрезентациите на Португалија, Турција и Луксембург во квалификациите за пласман на Европското Првенство 2024 кое ќе се одржи во период од 10 – 28 Јануари 2024 година во Германија.

Првиот натпревар е во Скопје против селекцијата на Луксембург на 12.10 (среда) во 19:00 часот во СЦ “Борис Трајковски”, а потоа против селекцијата на Турција во Ван на 16.10 (недела) во 16:00 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Фабрицио Романо ја открива клучната точка на понудата од Саудиска Арабија до Роналдо

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Португалскиот ре…