Дома Македонски спорт Мак фудбал „Лавовите“ од Ѓорче против бугарска ЦСКА Софија во Конференциската лига!

„Лавовите“ од Ѓорче против бугарска ЦСКА Софија во Конференциската лига!


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Oсвојувачот на Купот на Македонија Ѓорче Петров ќе се сретне против ЦСКА Софија во второто коло од Конференциската лига.

„Лавовите“ директно се пласираа во второто коло поради суспензијата на руските клубови добија противник кој ќе ја има фаворитската улога, но секако дека може да се победи.

Поради добро познатите политички односи ова повтрорно ќе биде ново „балканско дерби“, откако македонската фудбалска репрезентација одигра реми во Разград со Бугарија 1:1, а не очекува меч дома со Бугарија во септември.

Првите натпревари ќе се играат на 21. јули, домаќин ќе биде ЦСКА Софија, реваншот ќе биде една недела подоцна.

Фото: ФК Македонија Ѓорче Петров

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Селекторот Грчевски го објави конечниот список: Ова се ракометарките со кои ќе „бркаме“ пласма на ЕП

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Селекторот на женската сениорска реп…