Дома Топ вести Кутињо се сели во Серија А

Кутињо се сели во Серија А

Филипе Кутињо сака да ја напушти Астон Вила на крајот на сезоната, а најверојатно кариерата ќе ја продолжи во Серија А.

Кутињо наскоро ќе наполни 31 година, а има договор со англискиот клуб до 2026 година, но сака да ја промени средината.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Од почетокот на сезоната Кутињо има одиграно 660 милиони за Астон Вила и сака да се пресели во клуб каде ќе има поголема минутажа.

Интерес за него покажуваат Милан и Рома, кои веќе стапиле во контакт со неговиот агент.

Астон Вила го купи Кутињо од Барселона за 20 милиони евра, а е спремна на лето да го пушти за само 10 милиони, сума која италијанските клубови се спремни да ја платат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Oдложен натпревар во Ла Лига

Натпреварот од 26. коло во шпанската Примера помеѓу Гранада и Валенсија кој требаше да се …