Дома Македонски спорт Мак фудбал Куп на Македонија: Сите три натпревари ќе се решаваат на пенали!

Куп на Македонија: Сите три натпревари ќе се решаваат на пенали!

Интересна ситуација беше забележана денес не Куп натпреварите во Македонија.

Натпреварот Пелистер – Вардар како што е познато беше одложен поради снегот во Битола и овој дуел ќе се одигра на 15. декември. Остантите три натпревари сите завршија без победник. Силекс и Брегалница во Кратово ремизираа 1:1, а без голови одиграа Македонија Ѓорче Петров – Шкупи и Шкендија – Струга Трим Лум.

ГОЛОТ НА СИЛЕКС ЗА ИЗЕДНАЧУВАЊЕ ПРОТИВ БРЕГАЛНИЦА

Останува да видииме кој ќе оди во следната фаза после пенал рулетот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Секуловски нов тренер на Пелистер

Марјан Секуловски денеска беше промовиран за нов тренер на Пелистер и доаѓа на местото на …