Дома Македонски спорт Мак фудбал Куп на Македонија: Работнички и Шкендија одиграа без победник во Ѓорче

Куп на Македонија: Работнички и Шкендија одиграа без победник во Ѓорче

0

Кога е македонскиот фудбал во прашање денес беа одиграни седум средби од осминафиналето во македонскиот куп.

Дербито на денот го одиграа рекипите на Работнички и Шкендија, а овој натпревар кој беше одигр на стадионот во Ѓорче Петров  заврши без победник 1:1,

Гостите од Тетово успеаа први да погодот, а стрелец на погодокот беше Бесарт Ибраими со удар од белата точка, тоа беше и резултатот со кој се замина полувремето.

Во вториот дел следуваше нешто подобра игра на домаќините, а тоа успеаа да го искористат во 68 минута кога Филип Дурански погодои за израмнување, резултат кој се покажа и како конечен.

Во останатите натпревар забележани беа следниви резултати:

Кожув – Тетекс 2:2

Пелистер – Борец 4:2

Силекс – Академија Пандев 1:0

Скопје – Еуромилк 3:2

Ренова – Струга Тим Лум 3:2

Брегалница – Победа 2:3

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Мак фудбал

Проверете

Нов голем скок: Македонија напредуваше 9 места на ФИФА листата

Македонската фудбалска репрезентација напредуваше за нови девет позиции на рангирањето на …