Дома Македонски спорт Мак фудбал Куп на Македонија: Извлечени паровите за 1/8 финалето

Куп на Македонија: Извлечени паровите за 1/8 финалето

0
kup na makedonija

Денес во просториите на ФФМ беа извлечни двојките за осминафиналето во Купот на Македонија.

Од извлечените парови најголемо внимание привлекува средбата помеѓу Вардр и Македонија Ѓорче Петров.

Останатите клубови од првата лига за противници добија екипи од втората лига, тимот на Кораби без борба доби место во ¼ финалето.

Бранителот на трофејот, Шкендија ќе се сретне против најголемото изненадување, тимот на Кит-Го кој во претходната фаза го елиминираше Шкупи.


Следете го Sportski.mk и на


Првите натпревари се играат на 19-ти септември, додека реваншите се закажани за 3-ти октомври.

1/8 финални парови во Купот на Македонија

Кораби – слободен

Тиквеш – Работнички

Гостивар – Победа

Вардар – Македонија ЃП

Скопје – Силекс

Шкендија – Кит Го

Брегалница – Ак. Пандев

Пелистер – Беласица

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Силекс со тешки обвинувања: Цела лига е наместена, бареме прекин на првенството!

По двата последни натпревари на струмичка Беласица на кои успеа да слави против Академија …