Дома Фудбал Куман: Ќе имаме проблем ако новиот претседател не ме сака

Куман: Ќе имаме проблем ако новиот претседател не ме сака

Тренерот на Барселона, Роналд Куман нема никаква намера да си замине на крајот на сезоната, независно кој ќе победи на претседателските избори во клубот.

Во недела ќе биде избран нов претседател, а медиумите тврдат дека кој и да биде избран големи се шансите тој да донесе нов тренер на лето.

„Се уште не сум зборувал со никого за мојата иднина, бидејќи треба да почекаме и да видиме кој ќе биде претседател. Потоа ќе се сретман со него и ќе зборуваме. Ако тој мисли дека јас нема да бидам важен за во иднина, ќе имаме проблем, бидејќи јас имам договор на уште една сезона“, се закани Куман.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…