Дома Фудбал Куман: Невозможно е да се игра без Меси

Куман: Невозможно е да се игра без Меси

Тренерот на Барселона, Роналд Куман, по поразот од Селта зборуваше за иднината на Лионел Меси.

Куман ги загрижи фановите на Барселона и истакна дека Меси мора да остане бидејќи невозможно е да се игра без него.

„Играње без него е невозможно за овој тим. Постигна 30 гола оваа сезона, донесе толку многу бодови како и порано. Очекуваме да остане, но тоа е прашање за Лео. Моето прашање е следно. Ако не е тука Лео и си замине од тимот, кој играч ќе даде 30 гола за Барселона?“, истакна Куман.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…