Дома Фудбал Кудус постигна неверојатен гол во Лига Европа. Погледнете како го прослави

Кудус постигна неверојатен гол во Лига Европа. Погледнете како го прослави

Фудбалерите на Вест Хем се пласираа во четврт-финалето на Лига Европа откако убедливо славеа против Фрајбург во реваншот од осминафиналето и го надополнија поразот од 0:1 од првиот натпревар. Вест Хем победи со 5:0 како домаќин, а голот што се издвојува од тој натпревар е првиот од двата постигнати на Мохамед Кудус.

Се играше 77. минута кога напаѓачот на Вест Хем ја прими топката на половината од теренот на својот тим. Потоа следеше спринт во кој ги остави зад себе ривалите, пред да постигне гол за зголемување на водството на 4:0.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


По одличниот гол следуваше неговото вообичаено славје. Кудус отиде до еден од обезбедувањето покрај теренот, и од него зеде мало столче. Го постави пред присутните и седна на него да се одмори.

Ваквата прослава на гол стана заштитен знак на Кудус, а во една прилика објасни како дошло до идејата. Тоа нема некое посебно значење, рече во изјава за клубската страница.

Првиот пат кога прослави така само сакаше да се одмори и да земе длабок здив.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Манчестер Јунајтед одлучи да го отпушти Тен Хаг

Манчстер Јунајтед на крајот на сезоната ќе го откупшти тренер Ерик Тен Хаг, тврдат медиуми…