Дома Македонски спорт Мак фудбал Кристијан Стојкоски се врати во Македонија Ѓорче Петров

Кристијан Стојкоски се врати во Македонија Ѓорче Петров

Денес Македонија Ѓорче Петров го промовираше својот нов/стар играч.

Кристијан Стојкоски се враќа во матичниот клуб после епизодите во Шкупи, Академија Пандев и Работнички. Во пролетниот дел се очекува да биде големо засилување за „лавовите“.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


На официјалната страна на клубот од Ѓорче трансферот беше потврден со: „Дома си онаму каде што ти е срцето. Добредојде Кристијан Стојкоски“.

Стојкоски беше дел од младинските категории на „лавовите“, потоа една полусезона одигра во Тетекс, за да се врати во Ѓорче и да помине пет години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Судиите ова коло биле без грешка – и во ПМФЛ и во ВМФЛ!

Судиска комисија ги разгледа спорните моменти од 32 коло на ПРВА МФЛ, и ги донесе следните…