Дома Македонски спорт Мак фудбал Кристијан Николовски е новото засилување за Вардар

Кристијан Николовски е новото засилување за Вардар

Поранешниот младинец на Вардар Кристијан Николовски се врќаа во таборот на најтрофејниот македонски клуб.

Фудбалерот за врска е едно од неколкуте засилувања оваа сезона. Пред него пристигнаа Филип Јаневски, Јован Попзлатанов, Симеон Христов…Николовски доаѓа од редовите на велешки Борец.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Кристијан Николовски е новото засилување за нашата екипа кој што повторно ќе го облече црвено црниот дрес. Играчот од средниот ред доаѓа од екипата на Борец и потпиша договор на една година“, објавија од Вардар

Вардар веќе ги започна подготовките за новата сезона, па така Николовски веднаш ќе се приклучи на тимот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Судиите ова коло биле без грешка – и во ПМФЛ и во ВМФЛ!

Судиска комисија ги разгледа спорните моменти од 32 коло на ПРВА МФЛ, и ги донесе следните…