Дома Видео „Криви очи“ во режија на голман – еве како изгледа! (ВИДЕО)

„Криви очи“ во режија на голман – еве како изгледа! (ВИДЕО)

0

Во време кога поголемо внимание на фудбалската јавност привлекува Копа Америка се играат и натпревари од Голд Купот, првенство на Средна и Северна Америка.

На овој турнир први фаворити се САД и Мексико. Меѓутоа големо внимание на овој турнир привлече и голманот на Ел Салвадор. Енри Ернандез прими само еден гол во двата натпревари во кои неговата селекција има победа и реми.

Сеапк, тој не привлече внимание со некоја спектакуларна одбрана туку со начинот на кој ги проигрува своите соиграчи.

Неговата техника е нешто слично на повеќе познатата помеѓу играчите „криви очи“, погледнете како изгледа…

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Ноле: Ја прифаќам поканата на Заев, ќе дојдам во Македонија

Новак Ѓоковиќ денеска во епско финале славеше над Федерер со 3:2 на Гренд Слем турнирот во…