Дома Македонски спорт Мак фудбал Кривак влечеше, Мирчевски падна – требаше ли Вардар да добие пенал?

Кривак влечеше, Мирчевски падна – требаше ли Вардар да добие пенал?

Вардар и Шкендија играат одлично дерби во Скопје, а гостите од Тетово се наоѓаат пред победа.

Шкендија води со 1:3 и е пред триумф против Вардар, меѓутоа при резултат 1:2 се случи една ситуација која сигурно ќе се коментира.

Кривак го повлече Мирчевски во шеснаесетникот, вардаровите фудбалер падна, но главниот судија не се огласи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Серафимов откако му „пресуди“ на Вардар: Измешани емоции…Се радувам за првенецот, но го елиминирав клубот во кој израснав

Денес во рамките од натпреварите во Купот на Македонија Академија Пандев го елиминираше Ва…