Дома Топ вести Кошмарен старт, на Алегри веќе му се тресе клупата

Кошмарен старт, на Алегри веќе му се тресе клупата

Јувентус го има еден од најлошите стартови во поновата историја, па после три кола освои само еден бод.

Масимилиано Алегри триумфално се врати ова лето на клупата, но после катастрофалните резултати неговата позиција е разнишата.

Обложувалниците во Италија повеќе не му веруваат на Алегри и квотата дека ќе добие отказ драстично падна.

Италијанските медиуми тврдат дека Јувентус веќе има пронајдено замена, а станува збор за Зинедин Зидан, кој во моментов е без ангажман.

„Бјанконерите“ не сакаат да брзаат и ќе му дадат уште време на Алегри, но веќе оствариле контакт со Зидан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Чави се огласи откако медиумите веќе го прогласија за нов тренер на Барселона

Роналд Куман вчера по поразот од Рајо Ваљекано доби отказ во Барселона, нешто што навивачи…