Дома Фудбал Коста се шегува со Суарез: Кога ме немаше, не постигнуваше голови ко*илево!

Коста се шегува со Суарез: Кога ме немаше, не постигнуваше голови ко*илево!

Атлетико Мадрид го победи Елче и остана на врвот на табелата, па расположението е одлично во тимот.

Диего Коста во 80-та минута со гол ја потврди победата од 3-1, а по мечот даде интересна изјава на сметка на Луис Суарез.

„Кога ме немаше, не постигнуваше голови копилето. Сега се вратив и постигна два гола“, се пошегува Диего Коста.

Ова беше деветта победа за избраниците на Диего Симеоне во стартните 14 кола од Примера, па очигледно атмосферата во соблекувалната е одлична.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Менди херој на Реал против Аталанта, Сити сo сигурна предност во реваншот 🎥

Во натпреварот кој вечерва привлекуваше повеќе внимание Реал Мадрид ја совлада Аталанта со…