Дома Трансфер зона Конте најави трансфери во јануари

Конте најави трансфери во јануари

Менаџерот на Челзи, Антонио Конте наговести дека клубот ќе биде активен на трансфер пазарот оваа зима.

Челзи игра одлично оваа сезона и е лидер во Премиер лигата, но сепак тимот ќе претрпи некои промени во зимскиот преоден рок. Клубот сигурно ќе го напушти Оскар, можеби и Фабрегас, а ќе пристигнат некои нови засилувања.

„Мораме да бидеме задоволни со оствареното до сега. Сепак, логично е да разговарам со раководството за тоа какви решенија можеме да доведеме на некои позиции. Не знам дали ќе донесеме засилувања во јануари, но мислам дека ќе има некои промени. Јас имам свои идеи и фантастичен однос со раководството, но повеќе сакам за тоа да разговарам со клубот“, изјави Конте.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал сака да го продаде Азар, но нема кој да го купи?

Изгледа дека Еден Азар ги брои последните денови во Реал Мадрид, но прашање е во кој смер …