Дома Фудбал Италија Конте го напушта Интер во следните 48 часа!

Конте го напушта Интер во следните 48 часа!

Антонио Конте наводно донел конечна одлука да си замине од Интер.

„Газета дело Спорт“ пренесува дека 51 годишниот стратег и официјално ќе го напушти Интер во наредните 48 часа и такво нешто сигурно би бил голем удар за шампионот на Италија.

Италијанскиот весник пренесува дека амбициите на Конте и раководството на клубот не се поклопувале и дека Конте одлучил да ја напушти клупата на италијанскиот шампион.

Конте бил разочаран што клубот не сака да продолжи по патот кој му бил презентиран кога пристигнал, па се одлучил да замине.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Алиоски со емотивна порака се збогува од Лидс🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски денес преку видео порака се збогува со навивачи…