Дома Трансфер зона Конте го „краде“ дефанзивецот на Челзи

Конте го „краде“ дефанзивецот на Челзи

Антонио Конте денес и официјално седна на клупата на Тотенхем и го сака дефанзивецот од градскиот ривал Челзи.

Челзи не може да се договори со Кристенсен за нов договор и преговорите се во застој во моментов. Во исто време, Данецот сака да остане во Премиер лигата.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Неговиот договор со „сините“ истекува во јуни 2022 година и тој веќе во јануари ќе биде слободен да преговара со други клубови.

Конте одлично го познава дефанзивецот и сака да ја искористи можноста да го донесе во Тотенхем без обештетување.

Кристенсен потекнува од школата на Челзи и е во првиот тим од 2014 година, па ваков трансфер сигурно навивачите нема да му простат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн Минхен ја купува ѕвездата на Лајпциг

Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на Лајпциг и ш…