Дома Фудбал Италија Конте бара гаранции, денес на средба со претседателот

Конте бара гаранции, денес на средба со претседателот

Претседателот на Интер, Стивен Жанг денес ќе има средба со тренерот Антонио Конте на која ќе разговараат со иднината на клубот.

Конте после цели 11 години му донесе Скудето на Интер, но сега ќе бара ганаранции од претседателот за следната сезона.

„Нероаѕурите“ имаат големи финансиски проблеми и доцнат со исплата на платите, па медиумите шпекулираат дека може да бидат продадени некои од ѕвездите.

Конте сака да биде сигурен дека нема да бидат продадени најголемите ѕвезди, но и дека ќе се засили тимот за да остане на кормилото.

Претседателот Жанг ќе се обиде да го убеди тренерот да остане на клупата, а се ќе биде јасно после завршувањето на состанокот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Aсенсио и закажа на Шпанија меч за златото со Бразил! 🎥

Репрезентацијата на Шпанија псоле продолженија ја победи Јапонија (0:1) и ќе игра во финал…