Дома Видео Конкуренцијата ОГРОМНА, ова се најдобрите 10 кои ќе се борат за наградата „Пушкаш“ (Видео)

Конкуренцијата ОГРОМНА, ова се најдобрите 10 кои ќе се борат за наградата „Пушкаш“ (Видео)


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Светската фудбалска куќа ФИФА денес ја објави листата од 10 фудбалери и фудбалерки кои ќе се борат за наградата „Пушкаш“.

За наградата ќе се борат: Муса Дембеле, Оливер, Жиру, Немања Матиќ, Марио Манџукиќ, Кевин Принс Боатенг, Жорди Мбуле, Алехандро Камарго, Авилес Хуртадо, Оскарина Масулука и Дејна Кастељанос.

Интересно, Масулука е првиот голман кој некогаш е номиниран за оваа награда, додека Кастељанос е кадетска репрезентативка на Венецуела.

Во видеото погледнете го поширокиот список од 30 номинирани голови, меѓу кои се и оние кои влегоа во потесниот круг.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Бензема, Роналдо и Њкасл ќе имаат исти газди

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Сопствениците на англиски Њукасл, „Public Investmen…