Дома Фудбал Конечно добри вести за Зидан

Конечно добри вести за Зидан

Реал Мадрид има големи кадровски проблеми поради големиот број на повредени играчи, па конечно стигнаа добри вести за Зидан.

Имено, Еден Азар, Валверде и Родриго, кои се во аут поради повреда, со фотографија на социјалните мрежи порачаа „Се враќаме наскоро“.

Тоа е одлична вест за Зидан пред осминафиналниот дуел во Лигата на шампиони со Аталанта во среда.

Поради големиот број на повредени играчи Зидан повторно ќе биде приморан да повика играчи од младинскиот тим.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Де Брујн влезе во елитното друштво асистенти во ПЛ, но се уште е далеку од Рајан Гигс

Најдобриот фудбалер на Манчестер Сити, Кевин Де Брујн влезе во елитното друштво на асистен…