Дома Македонски спорт Мак фудбал „Комити“ со јасна порака пред дербито и тоа од тренинг центарот на Воска! 📸

„Комити“ со јасна порака пред дербито и тоа од тренинг центарот на Воска! 📸

Во недела се игра големото дерби помеѓу Воска и Вардар во Втората лига, а домаќините во овој натпревар забранија присуство на навивачи на трибините.

Сепак и покрај тоа од Вардар најавуваат инвазија на Охрид, денес се појави и порака на тренинг центарот на Воска.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Воска е лидер на табелата со 59 бода, Вардар второпаласиран со 56, Гостивар трет со 55…Ќе потсетиме, првите две екипи обезбедуваат место во ПМФЛ, додека третиот ќе игра бараж.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Страв и трепет: Познат составот на Американците за Олимписките игри во Париз

Голем дел од медиумите во САД веќе го објавуваат тимот со кој Американците ќе играат на Ол…