Дома Македонски спорт Мак фудбал „Комити“ одговорија на провокацијата од „Балисти“: Комплексите пуштени на најјако, Вардар за вас единствен мотив!

„Комити“ одговорија на провокацијата од „Балисти“: Комплексите пуштени на најјако, Вардар за вас единствен мотив!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Вардар вчера и официјално испадна во втората лига.

„Црвено-црните“ беа поразени на гостувањето кај Струга со 1:0, а со тој пораз и математички ги загубија шансите за опстанок во лигата. На враќањето од Струга кај Тетово, Вардар беше пречекан со транспарент „Честито втора лига“.

По ваквата провокација од навивачите на Шкендија се огласија и „Комитите“.

“Козоебачите вчера ја имаа единствената активност откако се појави вирусот, ограничувањата и забраните. На автопат извадија парола пропратена со бакљи пред автобусот во кој се возеа играчите на Вардар, со која го најавуваат неговото испаѓањето од прва лига. Единственото нешто навивачко што го направија од 2019-та до сега, не беше во чест на шкендија, туку во чест на ВАРДАР !Комплексите пуштени на најјако !ВАРДАР Е ЕДИНСТВЕН МОТИВ, ЕДНИ СЕ ЗА, А ДРУГИ ПРОТИВ !Затоа порачуваме повторно :ВАРДАР ЌЕ ЖИВЕЕ !“, гласи реакцијата на „Комити“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Шкупи се засили со играч на Македонија Ѓорче Петров!

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ По заминувањео од М…