Дома Фудбал Италија Коментаторот го критикуваше Икарди, па Ванда му порача: Пи*ката на твојата сестра е бескорисна! (ВИДЕО)

Коментаторот го критикуваше Икарди, па Ванда му порача: Пи*ката на твојата сестра е бескорисна! (ВИДЕО)

0

Фудбалерите на Наполи вчера го победија Интер со убедливи 4:1 во рамките од 37-то коло во италијанската Серија А.

Интер во последното коло нема право на кикс доколку сака и наредната сезона да игра во Лигата на шампионите. Клубот од „Џузепе Меаца“ вчера доживеа тежок пораз од големиот ривал.

Единствениот гол за Интер вчера го постигна Мауро Икарди од пенал во финишот од натпреварот. Откако ја затресе мрежата коментаторот на „Скај Спорт“, Даниеле Адани порача дека тое бескорисен гол на аргентинскиот напаѓач.

Тие зборови ја налутија сопругата и Икарди, Ванда Нара која објави видео на Инстаграм и започна да го навредува овој коментатор.

„Пи*ката на твојата сестра е бескорисна“, луто одговори Ванда на Адани.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

„Не се бориме за опстанок, ниту за Европа, туку за Синиша Михајловиќ“

Играчите на Болоња повторно се спремни да се борат за Синиша Михајловиќ. Болоња оваа сезон…