Дома Видео Комедија во Италија: Ваков пенал не сте виделе 🎥

Комедија во Италија: Ваков пенал не сте виделе 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓На натпреварот помеѓу Милан и Верона во младинската лига во Италија (Примавера) видовме еден комичен пенал од кој „росонерите“ и постигнаа гол.

Имено, голманот се подготвуваше да ја изведе акцијата и ја додаде топката до својот соиграч кој помисли дека акцијата се уште не е започната и ја намести со рака за да изведе слбооден удар.

Судијата ги следеше правилата и поради игра со рака во шеснаесетникот досуди пенал. На крајот натпреварот заврши без победник 1:1.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Официјално: 37-годишник е нов селектор на Белгија!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Фудбалскиот сојуз на…