Дома Фудбал Франција Колку заработи ПСЖ од Меси за две години?

Колку заработи ПСЖ од Меси за две години?


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Немаше среќен крај епизодата помеѓу Пари Сен Жермен и Лионел Меси кој во иднина ќе го носи дресот на Интер Мајами од МЛС лигата.

Меси во Париз пристигна со голема еуфорија и очекувања овој клуб да го одведе до титулата во Лигата на шампионите. На крајот не само што тоа не се случи, Меси влезе во „војна“ со навивачите и во последните натпревари добиваше свирежи од трибините.

Работите најмногу се променија по завршувањето на Светското првенство, Меси цела сезона пред и по Мундијалот за ПСЖ играше променливо, додека Аргентина со спектакуларни настапи ја водеше до финалето.

Сепак, можеби и не е само Меси виновен, многумина ќе кажат и дека Кристоф Галтие не беше дораснат да води еден таков тим полн со ѕвезди.

Ако на теренот не ги исполни очекувањата, целосно спротивно е со финансиите. ПСЖ во изминатите две години од Меси заработил огромни 700 милиони евра од десетината спонзори кои пристигнаа по доаѓањето на Аргентинецот.

Меси донесе и голем пораст на продажбатана билети, дресови, сувенири…Па така од тој аспект ПСЖ сигурно не загуби туку и доби. Меси во Париз пристигна како слободен играч по разделбата со Барселона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Франција

Проверете

Ограбен домот на Серхио Рамос додека во него биле четирите деца

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Домот на Серхио Рамос…