Дома Видео Колекцијата на Крауч: Посебно е импресиониран од дресовите на еден клуб

Колекцијата на Крауч: Посебно е импресиониран од дресовите на еден клуб

Питер Крауч можеби не е во групата на најдобри напаѓачи во својата генерација, но поради начинот на игра е омилен меѓу љубителите на фудбалот.

Со оглед дека во текот на кариерата играше против скоро сите европски великани и најсилните светски селекции не чуди фактот што поранешниот член на Ливерпул има толкава колекција на дресови.

Легендата на англискиот фудбал е посебно импресиониран од дресовите на еден клуб со кој во текот на кариерата немаше додирна точка.

Како дете Крауч бил на финалето во ЛШ 1992. година и од тогаш ги собира дресовите на Сампдорија која во тој натпревар беше поразена од Барселона.

„Мој идол беше Виаљи, но тука се уште и Манчини, Ломбардо, Пјетро Верховод“ – се присети поранешниот член на англиските премиерлигаши.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Официјално: Ова се петте натпревари кои ќе се играат пред празни трибини во Серија А

Пет натпревари од 26. коло во Серија А кои ќе се одиграат следниот викенд нема да бидат од…