Дома Македонски спорт Мак фудбал Кожуф го избра Ѓоре Јовановски за нов тренер

Кожуф го избра Ѓоре Јовановски за нов тренер


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Поранешниот селектор на Македонија Ѓоре Јовановски ќе биде новиот стратег на второлигашот Кожуф.

Кожуф го избра искусниот македонскиот тренер да ги води во новата сезона во Втората лига.

Ѓоре Јовановски е еден од најпознатите македонски тренери и во кариерата работеше уште во Вардар, Работнички, Металург, Беласица, Шкендија и Милано, па разбирливо очекувањата од него се големи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

„Бомба“: Асенсио пред трансфер во ПСЖ

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Шпанските медиуми објавија бомбастична инфор…