Дома Видео Кога „Летечкиот Холанѓанец“ блесна и го матираше Касиљас (ВИДЕО)

Кога „Летечкиот Холанѓанец“ блесна и го матираше Касиљас (ВИДЕО)

Eден од најпознатите моменти на последните светски првенства секако е фантастичниот гол на Робин Ван Перси во натпреварот во кој Холандија ја демолираше Шпанија.

Тоа се случи на Светското првенство во 2014 во кое Шпанија влезе како бранител на титулата освоена од 2010 година. Да биде уште поинтересн Шпанија до титулата стигна победувајќи ја Холандија после продолженија со 1:0.

Во натпреварот во 2014 се беше поинаку Холандија славеше со 1:5, а тој натпревар најмногу се памети по епскиот гол на Робин Ван Перси.

Тогаш многумина го нарекоа „Летечкиот Холанѓанец“…Потсетете се и уживајте во оваа мајсторија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Како Ешли Јанг од оваа ситуација не постигна гол?

Фудбалерот на Интер Ешли Јанг вечерва против Борусија Менхенгладбах имаше едно неверојатно…