Дома Останати Кошарка НБА Кога е тешко тука е Дончиќ: Влез, забивање, па тројка за крај – ја реши Минесота за 90 секунди! (ВИДЕО)

Кога е тешко тука е Дончиќ: Влез, забивање, па тројка за крај – ја реши Минесота за 90 секунди! (ВИДЕО)

0
doncic

Лука Дончиќ одново одигра фантастичен натпревар и во победата на Далас против Минесота 115:119 учествуваше со 29 поени, 12 асисстенции и осум скокови.

Словенското чудо едноставно не запира! Дончиќ постигна 11 поени во последната четвртина, од кои седум беа во самата завршница со што го реши натпреварот.

Започна со влезот за два поени, па забивање и на крајот со тројка ја откажа Минесота.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Пред само две ипол години беше ѕвезда во Премиер лигата, а денес оди на проба во Белгија

Саидо Берахињо буквално „пропадна“! Пред две ипол години Стоук на ВБА и плати скоро 14 мил…